JAK ZAMÓWIĆ KURIERA

JAK ZAMÓWIĆ KURIERA / JAK WYSŁAĆ PACZKĘ KURIEREM – PRAKTYCZNY PORADNIK 2019 r.

Zamówienie kuriera nie jest sprawą wielce skomplikowaną. Można ją zrealizować w dosłownie kilka minut. Najlepszym sposobem na realizację tego przedsięwzięcia będzie skorzystanie z Internetu.

Każda ceniona na rynku firma kurierska posiada swoją stronę internetową, na której można uzyskać informacje jak zamówić kuriera.

Oczywiście każda osoba nadająca paczkę powinna być świadoma, że zamówienie kuriera będzie się wiązało z kosztami. Sprawdźmy zatem jakie kroki trzeba wykonać, by zamówić paczkę.

Jak zamówić kuriera - wybierz firmę

Jak zamówić kuriera – wybierz firmę

Po pierwsze najpierw najlepiej zapoznać się z ofertą firm kurierskich. Każda strona internetowa przewoźników kurierskich zawiera informacje dotyczące płatności, czasu dostawy, warunków zwrotu paczki oraz jej ubezpieczenia itp.

Chcąc nadać paczkę nie powinniśmy wybierać pierwszej z brzegu firmy kurierskiej. Warto przeanalizować wszystkie warunki pod kątem naszych potrzeb.

Najlepiej skoncentrować się na każdym punkcie osobno i zastanowić się jaki to będzie miało wpływ na wykonanie naszej usługi.

Dobrym przykładem będzie sytuacja kiedy bardzo zależy nam na czasie, a koszt przesyłki nie ma dla nas znaczenia.

Wówczas lepiej zdecydować się na usługi firmy kurierskiej, która nasze zlecenie zrealizuje szybciej.

Obecnie można znaleźć platformy internetowe, które na podstawie przekazanych przez nas paramterów (np. wagi paczki, jej wymiarów), adresu dostawy i innych istotnych zmiennych, są w stanie wyszukać wśród ofert firm kurierskich te najlepszą dla nas.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając firmę kurierską powinno się zwrócić uwagę na jej doświadczenie. Często dopiero raczkujące firmy kurierskie mają konkurencyjne stawki w porównaniu do potentatów na rynku usług transportowych.

Niestety ta zaleta ma swoje drugie, odrobinę ciemniejsze dno. Młode, rozwijające się firmy często chcą dorównać tym lepiej prosperującym i bardzo się spieszą.

Niestety na tym traci bezpieczeństwo naszych paczek, które tak traktowane mogą ulec zniszczeniu.

Oczywiście nie jest to regułą i nikt nie dyskredytuje początkujących firm, jednak czasem lepiej postawić na jakość i doświadczenie niż ryzykować.

Warto też zrobić wywiad wśród znajomych i rodziny jak oceniają usługi danej firmy lub poczytać opinie w internecie.

Wiadomo, wypadki się zdarzają, ale gdy firma notorycznie gubi lub niszczy paczki lepiej trzymać się od niej z daleka.

Jak zamówić kuriera – w praktyce

Gdy po licznych wysiłkach obejmujących internetowy research na temat usług firm kurierskich wybierzemy tę jedną jedyną, której chcemy powierzyć naszą paczkę, czas zamówić kuriera.

Najlepiej wykonać to poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Wówczas jesteśmy proszeni o wypełnienie rubryk dotyczących adresu odbioru i wysyłki, wagi paczki, jej wymiarów oraz ogólnej specyfiki zawartości.

Wszystko to ma na celu doprecyzowanie informacji oraz wycenę danego transportu.

Kiedy kurier zostanie zamówiony poprzez stronę www, można wygenerować etykietę na paczkę, która usprawni jej transport i obsługę przez sortownię znajdującą się w centrum dystrybucyjnym.

Jeśli zamówienie zostało złożone do południa kurier zazwyczaj pojawia się jeszcze tego samego dnia. Bezpiecznie jednak zakładać, że odbiór paczki odbędzie się kolejnego dnia.

Oczywiście termin odbioru może być późniejszy jeśli taką informację zawrzemy w formularzu zamówienia. Kontakt z firmami kurierskimi jest z reguły bardzo dobry.

W przypadku problemów ze znalezieniem adresu lub niezastaniem nikogo w domu, kurierzy zazwyczaj kontaktują się telefonicznie.

Oczywiście to kolejna reguła, od której występują odstępstwa, jednak nie ma co demonizować.

Czy ubezpieczać paczkę?

Kiedy ubezpieczyć paczkę?

Ubezpieczenie paczki jest sprawą bardzo delikatną i dyskusyjną. Część osób uważa, że paczki powinny być ubezpieczone w ramach usługi.

W końcu powierzamy firmą kurierskim naszą (lub cudzą) własność, dlatego też powinna być ona pod najlepszą opieką.

Jednakże nie każda firma kurierska oferuje takie rozwiązania. Kiedy wysyłamy rzeczy o niewielkiej wartości nie jest to temat kluczowy.

Jednakże kiedy nasza paczka jest już bardziej wartościowa pojawiają się schody.

Wówczas najlepiej zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie, które w przypadku zniszczenia lub zaginięcia paczki przynajmniej zrekompensuje nam finansowo utratę.

Zabieg dodatkowego ubezpieczenia paczki warto też zastosować w przypadku paczki, która może nie ma materialnej wartości, ale jest np. prezentem lub ma dla nas wartość sentymentalną.

Jak wiadomo kurierzy troszkę lepiej, można powiedzieć łagodniej, obchodzą się z paczkami, które są ubezpieczone.

Dzięki temu można uniknąć uszkodzenia lub chociaż przynajmniej zabezpieczyć się.

Czy warto zamawiać kuriera

Dlaczego warto wybrać firmę kurierską?

Jak wiemy tradycyjna korespondencja pocztowa odchodzi powoli w zapomnienie. Jeśli chodzi o listy zastępują ją maile oraz inne formy komunikacji jak rozmowy telefoniczne, smsy oraz inne komunikatory.

Jeśli chodzi o paczki też sytuacja się zmieniła w ostatnich latach. Firmy kurierskie dostarczają paczki szybciej, mają konkurencyjne stawki oraz posiadają siatki komunikacyjne na całym świecie.

Na rynku brokerów kurierskich, zdecydowanie wyróżnia się platforma KurJerzy.pl, która współpracuje z największymi markami w Polsce i wybiera dla swoich klientów najlepsze oferty.

Ponadto obsługa klienta w firmach kurierskich jest na bardzo wysokim poziomie. Udostępnione są możliwości śledzenia paczki oraz otrzymywanie powiadomień mailowych lub sms-owych.

Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ klient nie musi się zastanawiać na jakim etapie transportu jest jego paczka.

Oczywiście wyjątki się zdarzają. Transport jest bardzo nieprzewidywalną branżą, gdzie zdarzają się awarie, korki oraz postoje na załadunkach.

Jednak obecnie firmy kurierskie radzą sobie i z tym, zatem zazwyczaj paczka dostarczana jest już kolejnego dnia po wysłaniu.

Podsumowując wysyłanie paczki kurierem to póki co najszybsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o transport dóbr.

Z usług kurierskich korzystają już firmy praktycznie z każdej branży, sklepy internetowe i odzieżowe, instytucje państwowe oraz prywatne osoby. Jak widać jest zapotrzebowanie na takie usługi.

Warto wiedzieć jak zamówić kuriera oraz nadać paczkę. Na pewno takie umiejętności mogą się przydać każdemu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.